Usługi:

Druk wielkoformatowy

Wielkoformatowe wydruki cyfrowe są dziś powszechnie wykorzystywane w branży reklamowej przez małe, średnie oraz duże przedsiębiorstwa.

Powstają dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, polegającej na bezstykowym drukowaniu bezpośrednio z pliku. Służą do produkcji form drukowanych na:

•   foliach

•   papierach

•   materiałach banerwych

Technologia ta umożliwia wydruk billboardów, tablic, szyldów, banerów reklamowych itp. Prace tego typu mają jak widać szerokie zastosowanie we wszelkiego rodzaju ekspozycjach reklamowych.

Inną metodą wydruków wielkoformatowych jest druk UV.

Polega on na nadruku bezpośrednio, na dowolnym podłożu, za pomocą atramentów utwardzanych promieniami UV.

Nadruki tego typu nie wymagają suszenia, są odporne na czynniki mechaniczne i atmosferyczne. Są bezwonne (nadają się do wewnątrz i na zewnątrz). Metoda ta pozwala uzyskać niemal fotograficzną, bardzo wysoką jakość.

- solwentowy

Metodą solwentową można drukować na materiałach powlekanych i niepowlekanych (banery, folie OWV, folie samoprzylepne, papiery bilboardowe, siatki z podkładem). Jakość wydruków jest wysoka 720 dpi. Jeśli chcemy dodatkowo zabezpieczyć wydruki przed wodą, UV, czynnikami mechanicznymi, atmosferycznymi, używamy laminatu.

Można drukować do max szerokości mediów 3,2 m, grubości 4 mm. Nasycone kolorami wydruki, realistyczne, znajdują zastosowanie w produkcji: banerów, billboardów, tablic reklamowych, plakatów, flag, grafik wystawienniczych, aplikacji na środki transportu.

Należy wspomnieć o wyjątkowej trwałości tego typu wydruków (do 3 lat na zewnątrz), którą gwarantuje zastosowanie rozpuszczalnikowej farby solwentowej, opartej na cykloheksanolu. Łączy się ona trwale z podłożem przez agresywne wniknięcie w jego strukturę.

- ekosolwentowy

Zastosowane atramenty ekosolwentowe umożliwiają drukowanie bezwonnych, bardzo wysokiej, niemal fotograficznej jakości (1440 dpi), prac.

Zastosowany w maszynie jakiej używamy, zmienny rodzaj kropli, zwiększa precyzję szczegółów i gwarantuje bardzo dobre nasycenie ciemnych kolorów. Reklamy tego typu nadają się do wewnątrz i na zewnątrz.

Metoda ta nadaje się do produkcji wydruków na: folii samoprzylepnej, folii OWV, banerów, backlitów, blockoutów, papierów, canvasów itp.

Wykorzystuje się ją do drukowania plakatów, grafik wystawienniczych, aplikacji POS, aplikacji na środki transportu, tapet, reprodukcji obrazów, flag, banerów, tablic reklamowych i informacyjnych. Aby przedłużyć żywotność wydruków narażonych na działanie czynników atmosferycznych czy mechanicznych (np. ekspozycje na środkach transportu, podłodze), zabezpiecza się je laminatem.

- UV

Druk UV to alternatywa dla sitodruku i klejenia powierzchni zadrukowaną folią. Jest wykorzystywany w branży reklamowej i dekoratorstwie. Umożliwia zadruk każdego podłoża (media sztywne i elastyczne) do grubości 100 mm, media o dowolnej kolorystyce i strukturze oraz szerokości do 3,2 m.

Podczas drukowania znajdujący się na podłożu atrament, jest natychmiast utrwalany promieniowaniem UV. Wydruki w związku z tym nie wymagają suszenia. Kolory są bardziej wysycone niż w druku solwentowym czy ekosolwentowym.

Jakość wydruków jest niemal fotograficznej jakości 1440 dpi. Nasza maszyna umożliwia użycie dodatkowego koloru obok CMYK: Białego, Light Cyjan, Light Magenta oraz Lakieru.

Biały kolor używany jest jako poddruk (na podłożu o dowolnej kolorystyce) lub naddruk (na mediach transparentnych).

Lakieru bezbarwnego używa się w celu efektownego wykończenia wydruku.

Wydruki UV są bezwonne, mogą być więc stosowane na zewnątrz jak i do wewnątrz. Są również odporne na promieniowanie UV, czynniki atmosferyczne czy mechaniczne.Metodą tą można drukować niemal na wszystkich mediach sztywnych: szkło, tektura, drewno, kafelki, pianka, PCV, Plexa, Dibond, płyty CD, czy płyty meblowe.

Druk w technologii UV pozwala na wydruk na sztywnych materiałach, tablicach reklamowych, informacyjnych, szyldach, planszach, nadruk na płaskich elementach mebli, drukowanie witraży, plakatów, naklejek, grafika na żaluzjach czy roletach itp.

Sublimacja

Sublimacja - to proces nanoszenia specjalnego atramentu sublimacyjnego (stosowanego w druku cyfrowym) na odpowiedni materiał, przy zastosowaniu wysokich temperatur. Jako medium używany jest materiał zwany poliestrem. Włókna poliestrowe po osiągnięciu odpowiedniej temperatury miękną i są w stanie wchłonąć atrament. Można powiedzieć inaczej, że atrament zostaje ,,wgrzany” w materiał.

Gdy włókna się schłodzą już zawierają w sobie pigment (wprowadzony do środka nośnika). Sublimacja zapewnia: trwałe, żywe kolory, dużą odporność na: warunki atmosferyczne (np. wodę) czy ścieranie, wysoką jakość drukowanego obrazu (np. fotografii), a co najważniejsze nie narusza materiału poddanego drukowaniu.

Wycinanie po obrysie

Wycinanie folii po obrysie - odbywa się dzięki odpowiedniemu urządzeniu (ploter tnący). Możemy wyciąć nawet drobne elementy z ogromną dokładnością. Cięcie obrysowanych folii daje możliwość wykonania: etykiet samoprzylepnych, naklejek, wlepek, samoprzylepnych etykiet, liter, tworzenie reklam podłogowych (naklejki podłogowe), które mogą mieć dowolny kształt.

Wycinać można z folii: magnetycznej, wylewanej (stosowanej do oklejania samochodów), folii kolorowych (litery, logotypy), folii tzw. mrożonej (używanej w biurach, sklepach (ograniczona widoczność dla klienta)).

Oklejanie samochodów

Wrapping. Oferujemy Państwu usługę jaką jest oklejane samochodów. Jest ono wygodne i w ostatnim czasie bardzo popularne, szczególnie w reklamie.

Pojazdy okleja się odpowiednimi foliami aby: zareklamować nowy produkt (grafika, hasło, adres, strona www), ochronić lakier samochodu (oklejanie mające na celu zmianę dotychczasowego koloru), nadać nowy wygląd czy po prostu wyróżnić się.Folia do tego typu czynności jest tańsza a jej aplikacja szybsza od malowania pojazdu nowym lakierem.

Samochody do oklejania powinny być odpowiednio przygotowane. Powierzchnia musi być czysta. Świeżo malowane auto nie nadaje się do oklejania. W takim wypadku należy odczekać ok. 3 tyg. Pojazd nie powinien mieć miejsc skorozowanych. Zachodzi wówczas obawa, że podczas zdejmowania folii część lakieru zostanie zerwana.

Oklejanie jest zabiegiem bezpiecznym, odwracalnym, nie niszczącym lakieru, dającym gwarancję wyróżniania się wśród innych. Folia ochronna nie jest widoczna na karoserii. Oklejoną można pielęgnować podobnie jak lakier.

Używamy tylko sprawdzonych i markowych produktów (folie, środki chemiczne), co gwarantuje efekt jakiego Państwo oczekują.

Dodatkowo oferujemy laminowanie wydruku w celu przedłużenia jej pierwotnego wyglądu na samochodzie. Laminat daje ochronę przed czynnikami atmosferycznymi (UV, deszcz), mechanicznymi (mycie, błoto, kamenie), chemicznymi (sól).

Zmiana wyglądu samochodu (Car wrapping) jak widać jest idealnym sposobem na ,,nowy samochód”.

Rodzaje foli:

•   matowe

•   połysk

•   perłowe

•   metaliczne

•   folie typu Carbon, Kameleon (kolor folii ulega zmianie w zależności od tego pod jakim kątem pada światło)

Folia Carbon 3D-to bardzo trwała folia, bardzo dobrze zabezpieczona, materiał wysokiej jakości, nadaje oryginalny, sportowy wygląd. Folia tego typu imituje włókno węglowe w 3D.Można ją stosować na całe pojazdy lub ich elementy.

Oprócz całkowitej zmiany koloru samochodu możemy posłużyć się tzw. tuningiem, dającym efekt ,,tatuażu”. Polega on na naklejaniu dowolnej grafiki (np. na nadwozie, maskę, lusterko lub dach). Ta forma zmiany wyglądu auta skierowana jest przede wszystkim do osób prywatnych.

Możemy dokonać także oklejania konturowego. Jest ono wprowadzone obowiązkowo dla niektórych pojazdów.Oklejanie konturowe zapewnia dobrą ,,zauważalność'' (szczególnie w nocy) samochodu ciężarowego przez innych uczestników ruchu. Wpływa to na: skrócenie czasu reakcji (z 5 s do 0,6 s), mniejszą liczbę wypadków, zwiększenie bezpieczeństwa.Kolory: kontur tylny: żółty kontur boczny: żółty lub biały

Istnieje możliwość przyklejana grafik, napisów na: skutery, motocykle, łodzie itp. Grafika jest dodatkowo zabezpieczona laminatem, co chroni ją przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Oprócz oklejania samochodów możemy zaoferować Państwu również wyklejanie szyb folią przyciemniającą. Należy jednak pamiętać o przepisach zakazujących stosowania tego typu folii na szybie przedniej czołowej oaz bocznych przednich wprowadzających minimalną przepuszczalność światła. Szyba czołowa jak i boczne przednie muszą mieć przepuszczalność nie mniejszą niż 70% i potwierdzoną homologację. Folia chroni przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym (chroni przed blaknięciem wnętrza), wzmacnia szybę (podczas uszkodzenia nie rozsypie się na drobne kawałeczki, rozbicie jej jest utrudnione podczas włamania), redukuje tzw. refleksy, zmęczenie oczu, utrzymuje uczucie chłodu wewnątrz samochodu.

Laminowanie wydruków

Wydruki narażone na urazy mechaniczne (ścieranie, zarysowania, mycie, kurz, brud), niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych (UV, deszcz, zmiany temperatur), środki chemiczne, należy poddać procesowi laminacji. Zabezpiecza on skutecznie grafikę, zwiększa nasycenie kolorów, nadaje połysk i przedłuża jej żywotność.Jest to proces uszlachetniania wydruków.

Możemy wyróżnić laminaty:

nadające połyk lub pozostawiające powierzchnię matową. Są także laminaty antypoślizgowe. Te ostatnie są bardzo ważne w reklamie podłogowej. Zabezpieczają bowiem przed przypadkowym poślizgnięciem się potencjalnego klienta, oraz uodparniają wydruk na ścieranie.

Mamy laminaty stałe-foliowe: monomeryczne-krótkookresowe (do folii monomerycznych, polimerycznych, do papieru), polimeryczne- śedniookresowe (do zabezpieczania wydruków na folii), wylewane-długookresowe (do wydruków stosowanych na pojazdach, OWV ( nie osadza się w dużym stopniu kurz, deszcz). Laminaty foliowe nakładane są za pomocą laminatora, na ciepło lub na zimno.

Laminaty płynne- do zabezpieczania wydruków banerowych; są bardzo trwałe; nie nadają się do laminowania papierów, tapet. W zależności od rodzaju możemy utworzyć połyskliwą lub matową powierzchnię. Aplikowany może być za pomocą wałka, natrysku lub laminatora na laminat płynny.

Nowością są laminat strukturalne. Jej trójwymiarową strukturę można wyczuć w dotyku. Można wyróżnić laminaty strukturalne polimerowe i wylewane.

Laminat anty-graffiti -bardzo odporny na działanie rozpuszczalników używanych przy usuwaniu graffiti

Materiały:

Rollupy

jest to przenośny system wystawienniczy (stojak reklamowy) najczęściej wykorzystywany przez firmy do prezentacji podczas targów czy wystaw. Lekkość konstrukcji oraz nieskomplikowany, niezajmujący dużo czasu montaż, przemawia za właśnie tą formy reklamy. Oprócz tego roll-upy są bardzo trwałe, niedrogie, łatwe w transporcie i nie zajmują wiele miejsca.

Rollsposter jest inną formą reklamy, która może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz. Jest bardzo dobrze widoczna, dzięki podświetleniu LED umieszczonemu w środku.Jest wykorzystywana w miejscach wzmożonego ruchu. Skutecznie przyciąga uwagę przechodniów.Zastosowanie: Sklepy-centra handlowe przystanki, parkingi, kina itp. Rollposter osiada mechanizm przewijający do 6 plakatów. Możemy wyróżnić: rollpostery wolnostojące, ścienne, 1-2 stronne

Bilbord - należy do najstarszej formy reklamy. To duża tablica lub plakat reklamowy. Umieszczany jest na zewnątrz. Jego niemała powierzchnia jest doskonałym miejscem na dobrze widoczną reklamę, która z pewnością dotrze do ogromnej liczby potencjalnych klientów. Umieszczana jest najczęściej przy drogach, przed budynkami, na prywatnych posesjach, łąkach czy polach. Można ją spotkać zarówno w miastach jak i na wsiach. Problemem reklam umieszczanych na billboardach było to, że nie były widoczne w porze nocnej. Reklamy tego typu mogą być jednak podświetlane. Problem został wyeliminowany i billboardy stały się konkurencją dla dużo droższych telebimów. Najmniejszy format: 12m2, najczęściej umieszcza się 48m2, billboardy największe mogą mieć 300 m2. Billboard bardzo często wykorzystywany jest: w kampaniach wyborczych, społecznych, do przedstawienia jakiejś marki czy produktu. Ta tradycyjna forma reklamy jest w ostatnim czasie bardzo często stosowana. Nie można zapominać również o tym, że jest o wiele tańszy niż kampanie reklamowe stosowane w telewizji.

Plakaty. Plakat to jednostronny druk, dużego formatu od A4-B1. Do wydruków stosuje się zazwyczaj papiery powlekane, które pokrywa się lakierem dyspersyjnym. Umieszczany jest w miejscach publicznych. Może nieść treści propagandowe bądź też reklamowe. Zazwyczaj jest w całości zadrukowany bogatą w kolory grafiką, która dominuje nad treścią. Informacje w nim zawarte powinny zostać przeczytane w ciągu 1 minuty. Natomiast grafika ma na celu od razu poinformowanie przechodnia o jego najważniejszych aspektach. W przeciwieństwie do ulotek, nie musi być dużej liczby wydrukowanych plakatów jednej treści. Wystarczy, że zostanie umieszczony w stałym, publicznym miejscu, gdzie jest największe natężenie ruchu.Polecamy Państwu ten rodzaj wydruku. Zapewni dotarcie do ogromnej liczby osób. Jeśli zajdzie potrzeba zajmiemy się pracą już na etapie projektu. Możemy doradzić odpowiedni rodzaj grafiki aby plakat ,,przemówił” do odbiorcy i zapewnił oczekiwany efekt.

Baner.

Banery należą dziś do bardzo popularnych form reklamy. Charakteryzuje się wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Umieszczany jest najczęściej na ogrodzeniach, ścianach budynków itp. Baner drukowany jest najczęściej na materiale: frontlit laminowany lub frontlit powlekany. Baner tego typu jest bardzo trwały, odporny na czynniki atmosferyczne (UV, mróz, deszcz). Nadaje się do wydruków wielkoformatowych, do zastosowań zewnętrznych i wewnętrzynych

Frontlit laminowany:zbudowany jest z poliestrowej siatki. Jest ona laminowana z obu stron folią PCV. Wydruki są wysokiej jakości i nadają się do druku solwentowego.

Frontlit powlekany:o poliestrowa siatka, która zatopiona jest w płynnym winylu. Sprawdza się w ekspozycjach długookresowych. Baner tego typu jest odporny na czynniki mechaniczne np. ścieranie czy rozciąganie.

Wykończenie wydruku na banerze: tunele po bokach lub na górze lub na dole, oczkowane (standardowo co 50 cm), zgrzewanie krawędzi, zgrzewanie boków+oczkowanie, format docinany

Folia

Folia samoprzylepna monomeryczna. Folia monomeryczna- samoprzylepna, biała, matowa, występuje w wersji z klejem szarym kanalikowym lub czarnym (uniknięcie przebijania podłoża) błyszcząca, przeznaczona na płaskie powierzchnie (np. szyldy, tablice), stosowana w reklamie zewnętrznej i wewnętrznej, w celu przedłużenia aplikacji zalecane jest laminowanie (ochrona przed czynnikami atmosferycznymi (odporność na wilgoć), mechanicznymi (zarysowania), UV. Zastosowanie: tablice, szyldy, PCV, Kapa, elewacje, drzwi mebli, ścian, itd.), środki komunikacji miejskiej Nadaje się do aplikacji krótkookresowych (około 3 lat)

Folia samoprzylepna polimeryczna. Folia polimeryczna (polimerowa)- do ekspozycji średnio lub długookresowej, bardziej trwała niż folia monomeryczna. Może być aplikowana na powierzchniach z nierównościami. Można ją formować na lekko falowanych i płaskich powierzchniach. Wydruki mogą zostać poddane laminacji. Zastosowanie: wydruki na samochody (busy, samochody ciężarowe), budynki, dekoracyjne grafiki.

Folia samoprzylepna wylewana.

Folia wylewana PCV-biała, matowa, błyszcząca, samoprzylepna, używana najczęściej do oklejania całych pojazdów, bardzo dobre parametry rozciągliwości, po podgrzaniu idealnie dopasowuje się do przetłoczeń, wszelkich nierówności i trudno dostępnych miejsc, zastosowanie długookresowe. Zalecane jest uszlachetnienie folii laminatem by przedłużyć żywotność druku i zabezpieczyć go przed czynnikami atmosferycznymi czy mechanicznymi (zarysowania).

Folia odblaskowa odbija światło, sprawdza się po zmierzchu. Zastosowanie: znaki drogowe, tablice, szyldy

Folia magnetyczna to folia, którą można łatwo usunąć. Można ją zobaczyć przede wszystkim na służbowych pojazdach, magnesach na lodówkę itp.

Folia podłogowa Folia podłogowa- zazwyczaj stosowana w aplikacjach krótkookresowych (często zmienianych co 30-45 dni). Folia tego typu musi być poddana laminowaniu (laminatem antypoślizgowym).

Folia OWV- folia samoprzylepna

Posiada właściwości zbliżone do lustra weneckiego z tą różnicą, że stanowi powierzchnię reklamową.Używana do wyklejania przeźroczystych powierzchni: szyb samochodowych, środków komunikacji miejskiej, witryn i wystaw sklepowych.Cechy charakterystyczne: perforacja, częściowo przepuszcza światło (nie ogranicza dopływu światła zewnętrznego i nie pogarsza widoczności od wewnątrz – dzięki setkom niewielkich otworów), doskonały nośnik reklamowy, dobra widoczność od wewnątrz, z zewnątrz nie widać wnętrza lokalu

Siatka Mesh jest to materiał PCV o strukturze siatki. Cechy charakterystyczne: niezwykła lekkość i trwałość, jest wodoodporna, umożliwia przepływ powietrza, dźwięku i światła, nadaje się do wydruków wielkoformatowych zewnętrznych narażonych na podmuchy wiatru (liczne oczka przepuszczają wiatr-utrudnia to zerwanie baneru) czy czynniki atmosferyczne. Zapewnia dobrą widoczność dlatego też najczęściej umieszczana jest na rusztowaniach remontowanych budynków lub elewacjach.

Canvas. Canvas to rodzaj płótna przypominającego płótno malarskie. Możemy wyróżnić płótno bawełniane, mieszane, poliestrowe. Nadaje się do tworzenia reprodukcji obrazów lub zdjęć gdyż wiernie odwzorowuje grafikę o ostrych konturach i nasyceniu kolorów. Właściwości: wysoka chłonność materiału, naturalny kolor wyjściowy, wierne odwzorowanie kolorów, wysokiej jakości wydruki. Używane jest do aranżacji wnętrz, w dekoratorstwie.

Płyta PCV:

Płyta PCV spieniona wytworzona jest z polichlorku winylu PVC z zastosowaniem techniki swobodnego speniania metodą wytłaczania.Ich wewnętrzna struktura jest regularna a komórki tworzywa są zamknięte oraz gładkie z twardą powierzchnią.Cechami charakterystycznymi tego typu płyt są: lekkość (łatwe mocowanie, transport), bardzo niskie wchłanianie wody (możliwość stosowania w kuchni czy łazience), dźwiękoszczelność, doskonale nadaje się do druku czy lakierowania, odporność na warunki atmosferyczne (możliwość stosowania na zewnątrz), trudno zapalność.PCV spienione stosuje się do tworzenia: tablic informacyjnych, szyldów, zabudowy stoisk targowych, plansz. Ekspozycje grafik w sklepach.

Płyta PCV twarda wyprodukowana jest z polichlorku winylu. Jest to tworzywo jednorodne (bez porów) i lite.Cechy charakterystyczne: duża wytrzymałość mechaniczna, wysoka odporność na warunki atmosferyczne (możliwość stosowania na zewnątrz), chemiczne, odporność na uderzenia, trudno palność, niska przewodność ciepła, odporność na uderzenia, odporność na wchłanianie wilgoci (możliwość stosowania w łazienkach, kuchniach), większa sztywność niż PCV spienione PCV stosuje się do drukowania: szyldów, tablic informacyjnych, zabudowy stoisk targowych, plansz. Druk UV na płytach PCV jest prawie fotograficznej jakości. Nie wymaga suszenia więc jest gotowy natychmiast po wydrukowaniu. Charakteryzuje się min. wysoka odpornością na starzenie.

Płyta Kapa/Foam-X: to cienkie, kartonowe płyty typu sandwicz. Wypełnieniem jest pianka poliuretanowa, która w czasie obróbki się nie kruszy i jest bardzo odporna na wysokie temperatury (długotrwale do 100ºC, krótkotrwale do 160ºC). Właściwości poliuretanu: wysoka odporność na wysokie temperatur, Pianka z obu stron jest pokryta okładzinami kartonowymi. Cechy charakterystyczne: łatwość zadruku, obróbki mechanicznej, sztywność, lekkość, elastyczny rdzeń o dobrej sprężystość płaska, równa i gładka powierzchnia. Płyt tego rodzaju stosuje się min. w reklamie jako podłoże do zadruku szyldów, plakatów.

Płyty PMMA inaczej zwane szkłem akrylowym, zawierają polimetakrylan metalu. Tworzywo to jest naturalnie przezroczyste, termoplastyczne i sztywne. Plexi mogą być zabarwione na dowolny kolor, by uzyskać odpowiednią przepuszczalność światła. Cechy charakterystyczne: bardzo dobra odporność na promieniowanie UV, zmienne warunki atmosferyczne, chemikalia, może być dopuszczona do kontaktu z żywnością, płyty są nietłukące, odporne na starzenie, mogą przepuszczać światło w 90 %. W reklamie mogą być stosowane do: paneli reklamowych itp. tablic podświetlanych, druku bezpośredniego UV, do wewnątrz, na zewnątrz. Druk tego typu zapewnia estetyczny wygląd. Wiernie odwzorowuje kolory z niemal fotograficzną jakością.

Dibond zbudowana jest z rdzenia PCV oraz blach aluminiowych. Płyty te są lekkie, sztywne i trwałe. Nadają się do zastosowań zewnętrznych. Przewyższają właściwości tradycyjnej blachy aluminiowej. Druk na tym materiale wiernie odzwierciedla kolory, a jakość obrazu jest niemal fotograficzna. Cechy charakterystyczne: posiadają większą sztywność niż PCV, są odporne na warunki atmosferyczne, odporne na rozwarstwianie, lekkie. Zastosowania: dekoratorstwo, tablice reklamowe, szyldy, systemy wystawiennicze.

Płyty HIPS tzn. polistyren wysokoudarowy. Wzbogacony jest o kauczuk butadienowy, który wpływa na łatwość termoformowania materiału oraz tłoczenia. Znalazł szerokie zastosowanie w reklamie: kasetony świetlne, tablice reklamowe, zabudowa stoisk targowych, wywieszki promocyjne oraz reklamowe. Cechy charakterystyczne: elastyczność (dzięki temu, że płyta jest cienka), lekkość, wysoka udarność, odporność na wilgoć, odporność na pęknięcia, uderzenia, podwyższona odporność na promienie UV, może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz. Można na nim bezpośrednio drukować metodą UV. Zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorów. Jest odporny na warunki atmosferyczne

Ścienne-fototapety Fototapety są bardzo modne i łatwe do umieszczenia na ścianach. Dzięki nim w szybki i łatwy sposób można efektownie odmienić każde pomieszczenie. Możemy stworzyć niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju wnętrze z dosłownie każdą grafikę jaką sobie Państwo wymarzycie. Można użyć do tego celu Państwa pliki lub już gotową grafikę (bank zdjęć). Wyróżniamy fototapety umieszczane na ścianach za pomocą kleju- papierowe: powlekane pcv (z możliwością laminowania), papierowe na podkładzie fizelinowym (z możliwością laminowania, nadająca się do kuchni czy łazienki, może być używana na nierównościach), fototapety ze specjalnej celulozy połączonej z włókniną oraz bezklejowe (samoprzylepne): nie zawierają PCV (oddychające), zaopatrzone w klej, gotowe do natychmiastowej aplikacji, nawet przez osoby, które nie mają wprawy w klejeniu fototapet.

| © 2018 Kingprint | Polityka prywatności